Lifting twarzy odbywa się w znieczuleniu ogólnym. W przypadku “dużego” liftingu, który wymaga rozległych nacięć skóry, zwykle stosuje się znieczulenie ogólne Używamy również techniki tumescencyjnej do liftingu twarzy, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby ta metoda spowodowała obrzęk i siniaki, a blizny są prawie niewidoczne.

U pacjentów w wieku od 40 do 50 lat, tworzymy nacięcie w kształcie litery S, które kończy się 2 do 3 cm powyżej płatka ucha. W tej grupie wiekowej skóra nie jest już tak napięta, a często występują “torby wiszące”. Z nacięcia ucha przygotowujemy czoło, nos i podbródek, aby zacieśnić zwiotczałą tkankę w obszarze skroniowym, nosowo-wargowym i podbródkowym. Nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej zostaje usunięty, a skóra twarzy zostaje pociągnięta do ucha i zszyta.

W przypadku osób po 50. roku życia, gdy cała twarz w okolicy skroni, policzków i szyi już opadła, roztwór wstrzykuje się podskórnie, kładzie w nacięcia, które opiera się na linii włosów pacjenta: Nacięcie zaczyna powyżej podejścia małżowiny przechodzi z przodu ucha w dół. Nacięcie znajduje się głównie w linii włosów i jest dobrze widoczne tylko przed uchem.

Po liftingu

Dzień po operacji usuwa się opatrunki i, jeśli są obecne, drenaż. Aby przeciwdziałać obrzękom, zaleca się stosowanie urządzeń chłodniczych. Aby odczepiona skóra dobrze się zagoiła, powinny być delikatne przez 8 dni i nie obciążać mięśni twarzy. Najlepiej spać jest na plecach. Mniejsze siniaki są oczywiste. Lekarz musi zasysać większe siniaki, aby rana mogła się dobrze wyleczyć. Planowany czas wolny na lifting twarzy to 3 – 4 tygodnie. Ponieważ jeśli nici zostaną usunięte po upływie dziesięciu dni, wciąż widać obrzęk.

Categories: Zabiegi medyczne

Leave a Reply

Your email address will not be published.

www.000webhost.com